Dicle Haber Ajansı

DTK Eşbaşkanı Leyla Güven, Elazığ E Tipi Kapalı Cezaevi’ne sevk edildi

DTK Eşbaşkanı Leyla Güven, Elazığ E Tipi Kapalı Cezaevi’ne sevk edildi
386
23 Aralık 2020 - 1:46

Tutuklama kararının ardından dün gece Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderilen DTK Eşbaşkanı Leyla Güven, Elazığ E Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Uygulamaya tepki gösteren Güven’in kızı Sabiha Temizkan, “Nasıl bir kin ise bu bir gece bile uyumasına izin vermeden, pandemi koşullarında oradan oraya sürüklüyorlar” dedi.
Tutuklanan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven, Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi’nden Elazığ E Tipi Kapalı Cezaevi’ne sevk edildi.

Twitter hesabından açıklama yapan Güven’in kızı Sabiha Temizkan, dün tutuklanan Güven’in uyumasına izin verilmeden başka bir cezaevine nakledilmesine tepki gösterdi.

Korona virüsü (Covid-19) salgınının getirdiği şartlara da dikkat çeken Temizkan, “Annem Leyla Güven apar topar Elazığ E Tipi Kapalı Cezaevi’ne sevk edilmiş. Nasıl bir kin ise bu bir gece bile uyumasına izin vermeden, pandemi koşullarında oradan oraya sürüklüyorlar. Ettiğinizi bulun dilerim! Bir de şunu iyi bilin; onun ruhundaki özgürlük aşkını esir alamazsınız” ifadelerini kullandı.

Dün tutuklanmasına karar verilen Güven, gece saatlerinde Diyarbakır’daki evinde gözaltına alınmış, tutuklama kararının yüzüne okunmasından sonra Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderilmişti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

İstanbul masaj salonları İzmir masaj salonları Ankara masaj salonları Antalya masaj salonları Balıkesir masaj salonları Bursa masaj salonları Konya masaj salonları Hatay masaj salonları Diyarbakır masaj salonları Çanakkale masaj salonları Tekirdağ masaj salonları Antalya masaj salonları Ankara masaj salonları Samsun masaj salonları Bursa masaj salonları Konya masaj salonları Balıkesir masaj salonları