30 yıl y’aşadıklarını anlattı

30 yıl y’aşadıklarını anlattı

Asıl adı Adnan Arslanoğulları olduğu öne sürülülen ama resmî belgelerde ise Adnan Oktar adı geçen Oktar yazar, araştırmacı ve cemaat lideridir. Babasının adı Yusuf olan Oktar, küçük yaşta babasını kaybetmiştir. Adnan Oktar’ın annesinin adı ise Mediha’dır.

Adnan Oktar ilk ve orta öğrenimini Ankara’da, ortaokulu Cebeci’de, liseyi Kurtuluş’ta okudu. Liseden sonra özel bir dershaneye giderek üniversiteye hazırlanan Oktar, 1979 yılında İstanbul’daki Devlet Güzel Sanatlar Akademisi İç Mimari bölümüne girdi. Bir süre sonra okulu bırakan Adnan Oktar, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe ve Tarih Bölümü’ne geçti burda da bir süre okuduktan sonra yine okulu yarım bıraktı.

“EVRİM Ş.EYTANİ BİR ÖĞRETİ”

Harun Yahya imzasıyla yayınlanan ve cemaati ile birlikte hazırlayıp yayınladığı yüzlerce kitabı olduğu öne sürülüyor. Adnan Oktar, Harun ve Yahya peygamberlerin adlarından türettiği Harun Yahya mahlasıyla çok sayıda biyolojik evrim karşıtı kitap hazırlamıştır. Oktar’a göre evrim, Nazizm, materyalizm, komünizm ve Budizm’le bağlantılı ş.eytanî bir öğretidir. Oktar’ın kitaplarındaki yazılarının birçoğu köktendinci Hıristiyan Yaratılışçılığı ile benzerlik göstermektedir.

Adnan Oktar grubuna bağlı İnternet siteleri, TV ve değişik yayın araçlarıyla başlıca evrim, yaratılış, Mehdilik, Mehdi devri, ahir zaman, Mesih, İsa’nın dönüşü gibi konularda yayın yapmaktadır. Bu yayınlarda özellikle Mehdi ve evrimle ilgili konular üzerinde durmaktadır. Adnan Oktar kendisinin hoca veya alim değil c.ahil ve sıradan bir kişi olduğunu öne sürer. Oktar kendisinin mehdi olduğunu reddetmiştir ama “Mehdî’nin Mehdî olduğunu söylemeyeceğini, bir insanın Mehdî olduğunu söylemesi halinde dinden çıkacağını, Mehdî hakkındaki hadislerle kendisi arasında ‘tam bir uyum’ olduğunu, Mehdî’nin tarifinin kendisine ‘tıpatıp uyduğunu’, yine de tüm bunların bir tesadüf olabileceğini” söylemektedir.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.