Dicle Haber Ajansı

4 yaşındaki çocuk

4 yaşındaki çocuk
3.495
22 Ekim 2021 - 14:51

Bu hikayede küçük bir çocuğun öğretmeniyle paylaştığı sırdan sonra yardımın ve iyiliğin nereden geleceğinin belli olmadığını gösteriyor. Küçük çocuk öğretmenine ailesiyle ilgili gerçekleri anlatması babasının hayatını kurtardı. Öğretmenler, küçük çocukların hayatındaki en önemli üçüncü kişilerdir. Nancy Bleuer 54 yaşındaki bir ana okulu öğretmeni. Öğrencileri için elinden gelen her şeyi yapıyor. Bir gün 4 yaşındaki öğrencisi Camden’ın normalden farklı davrandığını fark etti. Hemen gidip çocukla konuşmaya başladı.

Sohbetleri esnasında çocuk, babası hakkındaki gerçeği Nancy’ye anlattı. Nancy bir şeyler yapması gerektiğine karar verdi. Meğerse Camden’in 34 yaşındaki babası Darreld Peterson çok hastaymış. Nancy durumun Camden’i ne kadar etkilediğini gördü. Hemen babasıyla irtibata geçti. Babasıyla yaptığı konuşma sonrasında Darreld’ın böbreklerinin %20 oranında çalıştığını öğrendi. Nancy aileye bir şekilde yardım etmeye karar verdi. Peki bir öğretmen bu durumdaki bir veliye nasıl yardım edebilirdi? Camden’ın okula getirip götürecek miydi ya da baba hastanedeyken çocuğuyla mı ilgilenecekti? Nancy bundan çok daha fazlasını yaptı. Nancy, Darreld’a böbreklerinden birini vermeyi teklif etti.

Mucizevi bir şekilde böbrekleri uyumlu çıktı. Nancy, “Çok heyecanlandım. Böbreklerimiz uyumlu olmasa çok üzülecektim” dedi. Darreld, Nancy’nin teklifini duyunca ne diyeceğini bilemedi. Oğlunun öğretmeni hayatını kurtaracaktı. Darreld, “İnsanlar organ bağışı için kuyrukta bekliyorlar. Maalesef benim kadar şanslı değiller. Oğlumun öğretmeni çok büyük bir iyilik yaptı” dedi. Aile, Nancy’nin böbreğinin Darreld’ınkiyle uyumlu olduğunu öğrenince hemen okula kendisini ziyarete gitti. Camden aşırı mutlu oldu. Hayatında en sevdiği kişiler birbirlerine yardım ediyorlardı. Dünya iyi insanlarla dolu. Herkes Nancy kadar anlayışlı olsa dünya çok daha yaşanılabilir bir yer olabilirdi. Umarız ki nakil başarılı geçer ve Darreld bir an önce iyileşir. Nancy’nin yaptığı büyük iyilikten etkilendiyseniz paylaşın.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Coban hikayesi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yıllar sonra pişen tavuk
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın mahkum
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kaynana denizde
GÜNLÜK HABER AKIŞI
iki eş bulan adam
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Aysun kayacı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Esra erolda yeni gelişme
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Deprem meydana geldi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erdoğana düzenlendi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

İstanbul masaj salonları İzmir masaj salonları Ankara masaj salonları Antalya masaj salonları Balıkesir masaj salonları Bursa masaj salonları Konya masaj salonları Hatay masaj salonları Diyarbakır masaj salonları Çanakkale masaj salonları Tekirdağ masaj salonları Antalya masaj salonları Ankara masaj salonları Samsun masaj salonları Bursa masaj salonları Konya masaj salonları Balıkesir masaj salonları