Dicle Haber Ajansı

Baykuşlar uğursuz mu

Baykuşlar uğursuz mu
2.228
22 Ekim 2021 - 14:55

Meğer baykuş çok mübarek bir hayvanmış !Baykuşların uğursuz olduğuna inanılır. Peki bu bilimsel bir gerçeğe mi dayanır. Yoksa geçmişten gelen yanlış bir inanışın tezahürümüdür. Bununla ilgili sizlere aktaracağımız kıssa Baykuş hakkında daha net bir algı verecektir. Bir gün Süleyman (a.s)ın huzuruna bir baykuş geldi. Hz. Süleyman ile baykuş arasında şu konuşma geçti: Ey baykuş ben biliyorum ki arpa, buğday vb. hububat yemezsin, acaba neden? yedikleri için dünyaya sürüldüler. Ben de onun için yemem.

Baykuş değil sanki koskoca evliya mübarek.Ben biliyorum ki, sen suda içmiyorsun, neden acaba? Ey Allahın peygamberi, Nuh (a.s)ın kavmi suda boğuldu. Ben de suya tövbe ettim. Peki niçin mamur yerlerde değil de harap yerlerde yaşarsın. Harap yerler Allahın mirasıdır, sahipsizdir. Ben insanların sahip olduğu binaya konmam.Harabelerde niçin ötersin? Ey dünya nimetlerine aldananlar, bulunduğum harabeyi görüyor musunuz? Siz de bir gün bunun gibi harap olacaksınız, demek isterim. Peki evlerin üstünden uçarken ne diye ötersin? Ne demek istersin bununla insanlara?

Ey Ademoğlu yazıklar olsun sana. Arkanda bu kadar isyan ve günah, önünde de bu kadar keder ve bela varken nasıl dünya nimetlerinden lezzet alıp neşelendiğinize şaşarım.Niçin gündüz uyurda gece uyumazsın? Ey Allahın nebisi, gündüz ademoğullarının nefislerine uyup zulümlerinin çoğaldığı zamandır. Onlardan kaçarım ki zulümleri bana erişmesin. Gündüz uyurum ki, onların yaptıklarını gözlerim görmesin. Ya sabaha kadar ne zikredersin?

Ey insanlar, uykunuzu ve gafleti bırakın artık. Ahiret için tedarik görüp, azık hazırlayın. Sonra beni yaratan Allahü Azimüşşanı noksan sıfatlardan tenzih ederim. Ey baykuş, insanlar seni uğursuz sayarlar. Halbuki senin kadar insana merhamet eden ve nasihatte bulunan yokmuş.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
O Tartışmalara Son..
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sunucu Fulya Öztürk..
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Coban hikayesi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yıllar sonra pişen tavuk
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın mahkum
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kaynana denizde
GÜNLÜK HABER AKIŞI
iki eş bulan adam
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Aysun kayacı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

İstanbul masaj salonları İzmir masaj salonları Ankara masaj salonları Antalya masaj salonları Balıkesir masaj salonları Bursa masaj salonları Konya masaj salonları Hatay masaj salonları Diyarbakır masaj salonları Çanakkale masaj salonları Tekirdağ masaj salonları Antalya masaj salonları Ankara masaj salonları Samsun masaj salonları Bursa masaj salonları Konya masaj salonları Balıkesir masaj salonları