Dicle Haber Ajansı

Bu gelenek

Bu gelenek
5.007
25 Kasım 2021 - 5:21

Bu geleneği duyanlar şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Böyle Gelenek Olur mu Demeyin,Gelenekler ülkelere göre farklılık gösterdiği gibi bir o kadar da kor-kut-ucu. Çünkü bu gelenekler bazen ö-lüm-le bile sonuçlanabiliyor. İşte dünyanın en ilginç geleneği; Bangladeşe Ziyaret Bangladeşe gitmek için vize almak gerekmektedir. Dünyada okuma yazma oranı en düşük ülkelerden biridir.

Halkın %33.1 i okuma yazma bilmektedir. Bangladeşin başkenti Dakkada kadınlar kömür ocaklarında çalışarak ailelerin geçimine katkıda bulunurlar. Aynı iş için erkekler günlük 3$ kazanırken kadınlara 2.5$ ödenmektedir. 15Bangladeş fuhuşun yasal olduğu az sayıdaki Müslüman ülkelerden biridir Bangladeş fu-huşun yasal olduğu az sayıdaki Müslüman ülkelerden biridir. 10-12 yaşlarında fu-huş sektöründe çalıştırılan çocuk kızlar daha olgun ve güçlü görünsün diye kısırlık ve diyabete yol açan steroidleri kullanmaya zorlanmaktadır. 16En yoğun çocuk gelinin

olduğu ülkeler arasında Bangladeş ilk sıradadır UNICEFin araştırmalarına göre en yoğun çocuk gelinin olduğu ülkeler arasında Bangladeş ilk sıradadır. Ülkede yapılan istatistiklere göre kız çocuklarının %29u 16 yaşına varmadan, %65i ise 18 yaşından önce evlendirilmektedir. 17Bangladeşte 2002 yılından beri plastik poşetler yasaklanmıştır.Bangladeşte 2002 yılından beri plastik poşetler yasaklanmıştır. Plastik poşetler drenaj sistemini tıkayıp sele yola açtığı için kullanımına izin verilmemektedir. 18Dakka dünyanın çekçek başkenti olarak da bilinmektedir Dakka dünyanın çekçek başkenti olarak da bilinmektedir. Her gün 400 bin kişi şehirde çek çek kullanmaktadır.

19Kriket Bangladeş in en popüler sporudur Kriket ülkenin en popüler sporudur. Bangladeş mili kriket takımı 6 defa dünya kriket dünya kupası elemelerine katılmıştır ve 1 defa birinci olmuştur ve 5 defa kriket dünya kupasına katılmıştır. 20Sylhet bölgesi Kuzeydoğu Bangladeşin engebeli bölgesi olan Sylhet Avrupada bulunanlara benzer birçok anıta ev sahipliği yapmaktadır. Bir önceki yazımız olan Nicola Tesla Hakkında muhtemelen daha önce duymadığınız 11 ilginç bilgi başlıklı makalemizde Edison ve Tesla, Listeler ve nicola tesla hakkında ilginç bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
O Tartışmalara Son..
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sunucu Fulya Öztürk..
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Coban hikayesi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yıllar sonra pişen tavuk
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın mahkum
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kaynana denizde
GÜNLÜK HABER AKIŞI
iki eş bulan adam
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Aysun kayacı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

İstanbul masaj salonları İzmir masaj salonları Ankara masaj salonları Antalya masaj salonları Balıkesir masaj salonları Bursa masaj salonları Konya masaj salonları Hatay masaj salonları Diyarbakır masaj salonları Çanakkale masaj salonları Tekirdağ masaj salonları Antalya masaj salonları Ankara masaj salonları Samsun masaj salonları Bursa masaj salonları Konya masaj salonları Balıkesir masaj salonları