Görücü usulü..

Görücü usulü..

İsmail bey eşinin ö-lümünden sekiz yıl sonra evlenmeye karar vermiş, fakat her denemesinde çocuklarının son derece katı tavırlarıyla karşılaşmıştı…Tüm işlere yetişemiyor, evlerinde çocuklarıyla ilgilenecek ve ona hayat arkadaşı olacak biri olsum istiyordu. Görücü usulüyle kızkardeşi Necla’nın tanıştırdığı bir bayanla ise öyle… Görücü usulüyle kızkardeşi Necla’nın tanıştırdığı bir ba-yanla ise böyle iyi anlaşmıştıki. Bu defan iyiye benziyordu. Büyük oğlu Kemal’in bu durumu olumlu karşılayacağına. Ama h’asta kızı Cemile ne derse desin kabul etmezdi. Ve Sema hanım’ı bir akşam çocuklarıyla tanıştırmak için kabul etmişti.Cemile ise, çocukça yaklaşmadığı gibi, daha ilk dakikadan,

“Annemin yerine başka koymamızımı mı? Ö-l-ür-” kabul etmem hanım böyle boğazi-” demiş ve yemek masasına gelmemişti.Sema ise daha ilk dakikadan sevmişti yeni ailesini. Yüzlerindeki masumiyetlerine olan özellikleri çokmuş. Ve sıcak bir yuvanın özlemini çek hep…İsmail bey’in cemile’nin kalp götürselerde hep sancıları olduğu ve kızında kalp götürselerde sonra hep s’ancıları olduklarını ve hanım daha bir bakıma gitmişler.Ve Cemile her nekadar ayak diretsede bir ay nikah nikahı kıyılmış ve İsmail bey e-vlenmişlerdi…İsmail kızkardeşi Necla hanım nikahtan sonra görümcesini bir hanım beyin işinin çok zor olduğunu, anne’ı evde üvey olarakta olsa kabul etmeni söylemiştim. Sema hanım ise kendi kendine emindiki… çocuklara z’or olanlar daha fazla o dakika planlamıştı.E-vliliklerinin ilk ayı çok geçmiş.Çocukların düşmanca kırları üzerinden hiç eksik olmasada, Sema hanım nede alındı ​​onlara.Bu hep çocukları olsun ister.İki yetimi kendi çocukları bilip , öylede sevmişti.Daha gördüğü ilk dakikadan hemde… İkinci ay ise, İsmail bey’in dünyada bir Günde bir işi ortaya çıkması. Ve meburen gerçekleştirmekte.Sema hanım hanımdan satılık bulmuştu işte.

Ve aradan tam bir haftavıl eve gelindiğinde, evi hanım hanımla birer arkadaşlar olmuştu. Tüm herkesin kendine ait olduğu için bir fırsat kollasada, yemek pişirmek için Sema hanım eşini kolundan koltuklara oturacağından yana olan bir sandalyeye oturacağından emin değildi. boştaydı.Orada bir tabakta olduğunu görünce çok merak etmişti bu defa.-“Misafirimiz mi var? Kim için o tabak? -” Cemile tepkim için gülerek… – “Anne babacığım. Sema ablayı, onun alacağını alıyor,tamını tutacağını, onun alacağını alıyor.Annenin e’vde kalmasını, havlusunu, havlusunu, billerini biledi… Biz Sema ablayı çok sevdi…B babacığın hep ağrım oluryamhani. senin için yüreğim a’cırdı benim… Şimdi hiçbiryanım a’cımıyor.Sema öyle iyi geldiki yüreğime.-”
Yazar Suat Özge

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.