Dicle Haber Ajansı

HDP’li kadınlar şölende bir araya geldi

HDP’li kadınlar şölende bir araya geldi
459
18 Eylül 2021 - 22:54

HDP Kadın Meclisi ve TJA, yarın Sultangazi’de yapılacak buluşma öncesinde Esenler’de kadın şöleni düzenledi.  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi ve Tevgere Jinên Azad( TJA) öncülüğünde “Kadın kırımına, ırkçılığa, savaşa ve tecride karşı özgürlüğe yürüyoruz” şiarıyla yarın Sultangazi’de gerçekleştirilecek buluşma öncesi HDP Esenler İlçe Örgütü binasında kadın şöleni düzenlendi. Şölene, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ve TJA aktivistlerinin yanı sıra çok sayıda kadın katıldı. Şölenin yapıldığı salona ise “Deniz Poyraz yoldaş için sesimizi yükseltiyoruz, bir araya gelerek hesap soruyoruz. Buradayız korkmuyoruz” pankartı asıldı.

EN ÖNEMLİ GÜNDEM TECRİT

Şarkılar eşliğinde çekilen halaylarla başlayan programda konuşan Güzel, kadınlar olarak başta tecrit olmak üzere, kadına yönelik şiddet, kadın kırımı ve var olan tüm yapısal sorunlara karşı mücadele edeceklerini belirtti. En önemli gündem maddelerinin PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerinde devam eden ağırlaştırılmış tecrit olduğuna dikkat çeken Güzel, “İmralı’da var olan uygulamalar tüm Türkiye ve cezaevlerine yayılıyor. İmralı bir laboratuvar olarak kullanılıyor ve orada yürütülen politikalar tüm topluma sirayet ettiriliyor. Devlet bir politika yürüttüğü zaman önce İmralı’da yaratacağı etkiye bakarak kanunları yasalaştırıyor” dedi.

HER EV EĞİTİM ALANI OLMALI

Dil ve kültür üzerinde yürütülen asimilasyon politikalarına da işaret eden Güzel, her evin bir eğitim alanına dönüştürülmesi gerektiğini vurguladı. Toplumda var olan sorunlara ve Kürt illerinde yaşananlara duyarsız kalınmasını “ikircikli” bir politika olarak değerlendiren Güzel, “Mezarlıklara dönük saldırılar, kemiklerin kargo ile gönderilmesi, mezarlıkların tahrip edilmesinin bu politikalara dönük uygulamalar” diye konuştu.

Kürt gençleri ve kadınları üzerinde “özel savaş” politikalarının yürütüldüğüne dikkat çeken Güzel, “aşk ve evlilik” adı altında kadınların kandırılıp fuhuşa sürüklendiğini, gençlerin ise uyuşturucu bağımlılığına yönlendirilerek ajanlaştırıldığını söyledi. Güzel, yarın Sultangazi’de gerçekleşecek etkinliğe katılım çağrısı yaptı.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

İstanbul masaj salonları İzmir masaj salonları Ankara masaj salonları Antalya masaj salonları Balıkesir masaj salonları Bursa masaj salonları Konya masaj salonları Hatay masaj salonları Diyarbakır masaj salonları Çanakkale masaj salonları Tekirdağ masaj salonları Antalya masaj salonları Ankara masaj salonları Samsun masaj salonları Bursa masaj salonları Konya masaj salonları Balıkesir masaj salonları