Dicle Haber Ajansı

İngiltere Başbakanı Johnson, Brexit görüşmeleri için Brüksel’e gidecek

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Avrupa Birliği (AB) ile İngiltere arasında yapılması beklenen ticari anlaşmayı görüşmek için yarın Brüksel’e gidecek.

İngiltere Başbakanı Johnson, Brexit görüşmeleri için Brüksel’e gidecek
322
08 Aralık 2020 - 23:09

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen bugün İngiltere ile AB arasında 31 Aralık tarihine kadar ticari bir anlaşmaya varılması konuşunda telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Yaklaşık 90 dakika süren görüşmenin ardından İngiltere Başbakanı Johnson’ın müzakerelerin devamı için yarın Brüksel’e gideceği açıklandı. Johnson ve von der Leyen ortak bir açıklama yaparak, anlaşmaya yönelik geriye kalan farklılıkların yüz yüze görüşüleceğini ifade etti.Geçen yıl resmi olarak 1 Şubat’ta AB’den ayrılan İngiltere’nin AB ile 31 Aralık tarihine kadar varması beklenen ticaret anlaşması her iki taraf arasında krize dönüştü. Yönetim, balıkçılık ve devlet yardımları konusunda anlaşmaya varılamaması nedeniyle müzakerelerin zorlu ve olumsuz ilerlediği belirtildi. AB’nin baş müzakerecisi Michel Barnier bu sabah İngiltere ile anlaşma sağlama olasılıklarının “olumsuz” olduğunu ifade ederken, İngiltere ise müzakere sürecinin “bıçak sırtı olduğunu” belirtti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

İstanbul masaj salonları İzmir masaj salonları Ankara masaj salonları Antalya masaj salonları Balıkesir masaj salonları Bursa masaj salonları Konya masaj salonları Hatay masaj salonları Diyarbakır masaj salonları Çanakkale masaj salonları Tekirdağ masaj salonları Antalya masaj salonları Ankara masaj salonları Samsun masaj salonları Bursa masaj salonları Konya masaj salonları Balıkesir masaj salonları