Meclise Sunuldu..

Meclise Sunuldu..

Meclis’te gündem memur ve emekliye ek zam! Bugün yasalaşması bekleniyor TBMM Genel Kurulu, bugün memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifini yasalaştırmak için mesai yapıyor. Konuyla ilgili ayrıntıları CNN Türk muhabiri Duygu Ayaz Bayram aktardı. İşte detaylar…Memur ve emekliye ek zam, kademeli doğal gaz satış fiyatı belirlenmesi düzenlemelerini de içeren kanun teklifinin, TBMM Genel Kurulunda görüşülmesine başlandı. 18 maddelik teklifin bugün yasalaşması bekleniyorKonuyla ilgili son gelişmeleri aktaran CNN Türk muhabiri Duygu Ayaz Bayram şu ifadeleri kullandı:

“18 maddelik kanun teklifi içerisinde memur ve emekliye zamma dair gelişmeler var. Dün 9 maddenin yasalaştığını söyleyebiliriz. Yarısının görüşüldüğünü söylemek mümkün. Saat 14.00 itibarıyla görüşülecek.

BES’TE DEVLET KATKISI ARTIYOR!
En düşük memur maaşına yüzde 2.5 zam yapılacak toplam zam yüzde 30.95’e yükselecek. Döviz TL mevduatlarında yeni düzenlemeye gidiliyor. BES’e devlet katkısı yüzde 30 artırılacak. Katılımcılar devlet katkısı hariç birikim tutarının yüzde 50’sine kadar ödeme alabilecekler.

DOĞAL GAZDA YENİ TARİFE
45 yaş üzerindekiler de istemeleri halinde otomatik katılım sitemine dahil edilebilecek. Doğal gazda bölgesel ve iklim koşullarına göre il bazlı kademeli tarifeye gidilebilecek. Dün kanun teklifi görüşmelerine başlanılmıştı. Bugün kanun teklifinin yasalaşmasını bekliyoruz.”Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanun ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu.

EMEKLİ ZAMMINDA YENİ GELİŞME MECLİSE SUNULDU!
Teklif ile, Kurumlar Vergisi Kanunu’nda yapılan değişiklik ile üreticinin ve ihracatçının desteklenmesi amacıyla, bu faaliyetlerinden elde edilen kazançlar Kurumlar Vergisi oranını indirimli uygulanması ve yatırım fonlarındran elde edilen kar paylarının kurumlar tarafından iştirak kazançları istisna konu edilmesi sağlanmaktadır.Merkez Bankaları arasında kurulan ilişkilerin gerektirdiği diplomatik hassasiyet ve ekonomik güven temelinde yürütülmesinin temini amacıyla düzenleme yapılacaktır.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.