Dicle Haber Ajansı

Namaz kilarken

Namaz kilarken
943
25 Kasım 2021 - 4:15

SUBHANEKE DUASI İLE BAŞLARIZ BİLİR MİSİNİZ? Çünkü yüce ALLAH, Arşı yaratınca meleklere onu taşımasını söyledi Meleklere Arş ağır geldi onlar da şöyle duâ ettiler Subhane-ke allâhümme ve bihamdik ALLAH’IM seni tesbih ve tenzih eder sana hamd ederiz. Ve tebara kesmük İsmin mübarektir. Ve tealâ ceddük Azamet ve celalin yüksektir Va lâ Îlâhe ğayruk Ve Sen’den başka tapınacak yoktur..

Dediler ve arşı taşımaya kuvvet buldular.. Evet namaz duâlarının ilki olan Subhâneke duası tekbirden sonra okuduğumuz ilk duâ Peki her hayrın başı olan Besmele’den bile önce okunması ne demek bilir miyiz? Çünkü namaz ağırdır, Onu taşıyabilmek için bizler’de namazımıza başlamadan önce okumuş olduğumuz Sübhaneke duasıyla nefis ve Şeytan’ın üzerimize serpmiş olduğu ölü toprağını bütün güç ve iradenin yalnızca kendisinde toplanmış olan o yüce makamdan bu duanın hürmetine kaldırmasını talep ederiz.

Dilimiz ile söylemesek’de halimizle o makama şöyle sesleniyoruz. YA RABB arşı taşıyan meleklerinin bu dua hürmetine üzerindeki yüklerini nasıl hafiflettiysen bizim’de üzerimizdeki yükleri öyle hafiflet İbadetimizden feyiz almamızı kolaylaştır diyerek o kutsiyet ötesi makamdan yardım talep ediyoruz.

ALLAH’IN RAHMETİ BEREKETİ üzerinize olsun HZ .ALLAH Ümmeti MUHAMMED’e , Neslimizi, sevdiklerimizi Hakkıyla Namaz Kılmayı Nasip Etsin…Rabbim güç yetiremeyeceğimiz hastalıklardan, bela ve musibetlerden bizleri muhafaza eylesin..

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Coban hikayesi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yıllar sonra pişen tavuk
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın mahkum
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kaynana denizde
GÜNLÜK HABER AKIŞI
iki eş bulan adam
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Aysun kayacı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Esra erolda yeni gelişme
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Deprem meydana geldi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erdoğana düzenlendi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

İstanbul masaj salonları İzmir masaj salonları Ankara masaj salonları Antalya masaj salonları Balıkesir masaj salonları Bursa masaj salonları Konya masaj salonları Hatay masaj salonları Diyarbakır masaj salonları Çanakkale masaj salonları Tekirdağ masaj salonları Antalya masaj salonları Ankara masaj salonları Samsun masaj salonları Bursa masaj salonları Konya masaj salonları Balıkesir masaj salonları