Tarih verildi

Tarih verildi

Emekli ve memur maaşlarına zam geliyor. Emekli ve memur maaşlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Maaşlarla ilgili detaylar belli oluyor. Maaşlarına zam alacak memurlar tek tek açıklandı. Milyonlarca memurun gözü 3600 ek gösterge çalışmalarına çevrilmiş durumda. Taslak metinler üzerinde çalışma sürerken Çalışma Bakanı Vedat Bilgin Memur-sen yöneticileri ile buluşacak. Bütüncül bir anlayış ile unvan ve hiyerarşi gözetilerek ek göstergeler belirleniyor.

Ek gösterge arttıkça maaş da artıyor. Göstergesi 3600 olan bir memur, 2500 olana göre daha fazla emekli ikramiyesi ve emekli maaşı alıyor. Yüksekokul bitiren, sınava giren ve yeterlilik sınavına göre atanan memurların ek göstergeleri 3600’a kadar çıkabiliyor. Maaşları, emeklilik ikramiyeleri ve emekli maaşları da artıyor. Ayrıca bu şartlardaki memurların en düşük ek göstergesi öğretmen ve polislerden çok daha yüksek oluyor. Tabii ek gösterge sadece maaşları değil asıl emekli ikramiyesini ve emekli maaşlarını olumlu yönde etkileyecek; özellikle de 2008 öncesi memuriyete başlayanlar için… Şöyle ki; 3600 ek gösterge hakkı tanındığında, emeklilerin aylıkları 790 lira ile 840 lira arasında bir artış yaratacak. Ek gösterge emekli ikramiyelerine ise 17.500 lira ile 28 bin lira arasında etki edecek. Mesela, 30 yıllık bir hizmeti olan memurun emekli ikramiyesinde 24 bin liraya yakın bir artış olacak. İşte emekli ve memur maaşlarıyla tüm ayrıntılar.

Emekli ve memur maaşına zam Tek tek açıklandı Ve belli oluyor Emekliye ve memura tarih verildi.Memur ve emekli maaşlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Milyonlarca memur bu yıl Mayıs ayında Meclis’e gelmesi beklenen ek gösterge artışıyla ilgili çalışmalara kilitlenmiş durumda. 3600 ek kösterge çalışması kapsamında yeni yol haritası da belirleniyor. Çalışmalarla ilgili ilk ipuçları da gelmeye başladı.Emekli ve memur maaşına zam Tek tek açıklandı Ve belli oluyor Emekliye ve memura tarih verildi.Bu konudaki alternatifli taslak metinleri yayınlamıştı. Bu gün ise üzerinde çalışılan unvanların tam listesini yayınlıyoruz. Buna göre ek gösterge konusunda kamuda yer alan tüm unvanlar gözden geçiriliyor. Sendikaların önerileri ile bütüncül bir çalışma ile hareket ediliyor.Emekli ve memur maaşına zam Tek tek açıklandı Ve belli oluyor Emekliye ve memura tarih verildi.Kademeli geçiş ile kadro unvanı, görevin önemi, sorumluluk düzeyi ve hiyerarşik yapıyı dikkate alarak ek göstergeler yeniden belirleniyor. Bu şekilde ek göstergelerde ortaya çıkan dengesizlikler de ortadan kaldırılıyor. Yardımcı hizmetler sınıfı gibi ek göstergesi olmayan alanlara da ek gösterge verilmesi yine çalışmaların içinde yer alıyor.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.