Dicle Haber Ajansı

Maaş

Maaş
4.400
01 Nisan 2021 - 5:42

Habertürkten Ahmet Kıvanç, malûl aylığına ilişkin merak edilenleri yazdı Kamuoyunda malûl aylığı, engelli aylığı ve iş göremezlik geliri çoğu zaman birbiriyle karıştırılıyor. Malûl aylığı, çalışırken ağır tedavi gerektiren hastalık geçirenlere ödeniyor.

Ödeme, malûliyet devam ettiği sürece yapılıyor. Sigortalı olarak çalışmaya başlamadan evvel engelli olan kişilere malûl aylığı bağlanmıyor. Sigortalı çalışmaya başladıktan önce ya da sonra engelli olanlar, belli şartları yerine getirdiklerinde yaşa bakılmaksızın emekli olma hakkından yararlanıyor.

Çalışırken meydana gelen iş k-azası ve meslek hastalığı sonucu çalışma gücünü en az % 10 kaybedenlere de devamlı iş göremezlik geliri bağlanıyor. Maluliyet süresi ayrıca belirtilmeyen tüm k*-nser hastalıklarında, tanı konulduğu tarihten itibaren bir yıl içinde başvurmak koşuluyla 18 ay süreyle maluliyet aylığı bağlanıyor.


Bazı hastalıklarda ise 12 veya 24 ay süreyle aylık bağlanabiliyor. K-emik iliği nakli yapılanlar 12 ay, k*-n k*-nseri tedavisi görenler ve v-erem h-astaları 24 ay malûl aylığı alabiliyor. Bu süreler, tedavisi tamamlanamayanlar için, rapor almak sureti ile uzatılabiliyor.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
O Tartışmalara Son..
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sunucu Fulya Öztürk..
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Coban hikayesi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yıllar sonra pişen tavuk
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın mahkum
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kaynana denizde
GÜNLÜK HABER AKIŞI
iki eş bulan adam
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Aysun kayacı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

İstanbul masaj salonları İzmir masaj salonları Ankara masaj salonları Antalya masaj salonları Balıkesir masaj salonları Bursa masaj salonları Konya masaj salonları Hatay masaj salonları Diyarbakır masaj salonları Çanakkale masaj salonları Tekirdağ masaj salonları Antalya masaj salonları Ankara masaj salonları Samsun masaj salonları Bursa masaj salonları Konya masaj salonları Balıkesir masaj salonları