Dicle Haber Ajansı

Anneden Oğullarına Mektup..

Anneden Oğullarına Mektup..
8.632
22 Haziran 2023 - 0:04

Anne komşuyu çağırdı, Oğullarına aynı mektubu yazdırdı.. “Yavrum çok yaşlandım, artık hareket edemez oldum.. No’lur bana bakın, çok dua ederim”
1. OĞUL) Ana, şimdi Akdeniz sahillerindeyiz. Buralar çok güzel herkese tavsiye ederiz. Çocuklar diyor, ö/lürüz de asla köye gitmeyiz. Kusura bakma, çocuklar istemeden biz gelemeyiz!

(2. OĞUL) Ana, Mektup yazmışsın Bize boşu boşuna, Çünkü daha açarken gitmedi hanımın hoşuna, Sen idare et artık, bu sene de yalnız başına, Kusura bakma, ben hanımı gönderemem ana!

 

(3. OĞUL) Ana, Gönderdiğin mektubu şimdi okudum hanıma, Dedi bu devirde hizmet eden var mı? Allah aşkına, Ne olur soğuk su katma bu yaştan sonra, pişmiş aşıma, Kusura bakma ana, gönderemem hanımı ben sana asla!

(4. OĞUL) Ana,Darılma, vakit bulup da mektubunu okuyamadım. Şimdi okuyunca ne demek istediğini çok iyi anladım Benim hanımdan başka çağıracak gelin mi bulamadın? Kusura bakma gönderemem, hanımı oralara alışamaz sana!

(5. OĞUL) Ana, Abim söyledi, hizmete bizim hanımı çağırmışın, Olur mu öyle şey, doğalgazdan sobalı eve nasıl alışsın. Bir de önceden başlamış günleri var, onlar yarım mı kalsın? Kusura bakma ana gönderemem, bu sene bizimki kalsın!

 

(ORTAK ÇÖZÜM) Beş kardeş hanımlarıyla bir araya geldiler. Anamızın isteği yerinde Acil çözüm bulalım dediler. Bizler ne yapacağız diye düşünürken, aklı gelinler verdiler. Kusura bakma ana, sana hizmete ancak bacımızı uygun gördüler! Mektupları komşu okuyup eve gidince kadıncağız hüngür hüngür ağladı… Şu cümleyi haykırarak.. “Allah’ım!! N’olur bugün benim canımı al.!!!

Böyle üzgünken ertesi gün yurt dışında olan kızından mektup gelir, Hemen komşusunu çağırır okuması için; “Canım Annem!! Abimden öğrendim Hiç üzülme Artık beraberiz. Bir kaç güne yanındayım.” Kız evlat bambaşka. Sevdiklerinizin kıymetini bilin kırmayın incitmeyin biliyorsunuz “Toprak aldığını geri vermiyor”

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.