Dicle Haber Ajansı

Bunu yapan kişi yabancı biri değilmiş

Bunu yapan kişi yabancı biri değilmiş
255
21 Haziran 2023 - 23:39

Bayraklı’da bulunan bir evde 4 kişinin ce-se-di bulundu. Derin do-ndurucuda bulunan c-esetler-le ilgili İzmir Valiliği açıklama yaptı.
Uzun zamandır aileleri haber alamayınca ee gitti. Telefonlarına cevap alamıyordu çünküBunu yapan kişi yabancı biri değilmiş. Dondum kaldım yaa İzmir Valiliği, Bayraklı ilçesinde bir evde derin dondurucu içinde Türkmenistan uyruklu 4 kişinin cesedinin bulunmasıyla ilgili şüpheli Çeşme ilçesinde yakalandığını bildirdi.

“KISKANÇLIK SEBEBİYLE İŞLEDİĞİNİ İTİRAF ETTİ”
İzmir Valiliğinden yapılan açıklamada, “Bayraklı ilçesinde 18 Haziran’da 3’ü kadın 1’i erkek toplam 4 Türkmenistan vatandaşının kasten öldürülmesi olayının şüphelisi, Türkmenistan uyruklu S.H, Çeşme ilçesinde emniyet müdürlüğü ekiplerimizce yakalanmıştır.” ifadesi kullanıldı. Açıklamada, olayda kullanıldığı belirtilen bıçakla yakalanan S.H’nin cinayetleri kıskançlık sebebiyle işlediğini itiraf ettiği belirtildi.

Cesetlerin anne Gülkamar Hanymova, kızları Leyla Geldiyarova (30) ve Laçin Geldiyarova (28) ile Ruslan Kerimov’a ait olduğu tespit edilmişti
Anne Hanymova ile kızlarının Türkiye’ye 2019’da geldikleri, İzmir’de bakıcılık yaptıkları, cesedi bulunanlardan Ruslan Kerimov’un ise Leyla Geldiyarova’nın erkek arkadaşı olduğu, şüpheli S.H’nin de bu kişilerle aynı evde yaşadığı öğrenilmişti.

İhbar üzerine Adalet Mahallesi 1594/14 Sokak’taki bir eve giden polis ekipleri, evdeki derin dondurucuda dört ce-set buldu.
Vücut bütünlüklerinin bozulduğu tespit edilen ces-et-lerle ilgili olay yeri inceleme şubesi ekipleri çalışma yürüttü, evin çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı.TÜRKMENİSTAN UYRUKLU ŞÜPHELİ ARANIYOR

İzmir Valiliğinden olayla ilgili yapılan yazılı açıklamada, gelen ihbar üzerine evde araştırma yapan polisin Türkmenistan uyruklu G.H, L.G. ve L.G. adlı aynı aileden 3 kadın ile soyadı belirlenemeyen R. isimli bir erkeğin ca-n-sız bede-nlerine ulaştığı kaydedildi.

Ci-nay-etleri gerçekleştirdiği değerlendirilen Türkmenistan uyruklu bir şüpheliyi yakalama çalışmaları ve soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

CE-NAZ-ELER ADLİ TIP KURUMUNA GÖNDERİLDİ
Bayraklı ilçesinde cesetleri dondurucuda bulunan Türkmenistan uyruklu 3’ü kadın 4 kişinin ce-naz-esi savcının incelenmesinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Mahalle sakinlerinden Ferhat Özkul, “Mahallemizde böyle bir şey yapılması bizi çok etkiledi. Aile içi bir facia olduğunu duyduk. Yine polislerden duyduğumuza göre olayın ne zaman olduğu da belli değil. Katilin önce ci-naye-tleri işlediğini birkaç gün sonra do-ndurucu-ya koyduğunu duyduk. İstanbul’da bir yakınları haber alamamış ve buraya gelmiş. Kapıyı da açan olmayınca ihbarda bulunmuş ve kapı açılmış. Olayla ilgili çok fazla iddia var” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.