Dicle Haber Ajansı

Karpuz Çekirdeği B’akın Ne Yapıyor.

Karpuz Çekirdeği B’akın Ne Yapıyor.
266
26 Haziran 2023 - 14:10

Karpuz Çekirdeği Yiyen E-rk-ekler Dikkat Karpuz Çekirdeğinde Bulunan Vitamin ve Mineraller İçeriğindeki vitamin ve minarelleri ise şu şekilde sıralıyor: Tiamin, niasi, folat, potasyum, magnezyum, çinko, demir, fosfor, sodyum, bakır, manganez ve çinko ile B vitamin grubu. Karpuz Çekirdeğinin Faydaları Faydalarından bazıları ise şu şekilde sıralanıyor: Ci-n- sel Hormonları Uyarıyor Karpuz çekirdeği içindeki “citrulline” denilen bir madde vücutta “arginin” denilen başka bir maddeye dönüştürülüyor.

Arginin de damar genişlemesine yardımcı olan “nitrik oksit” denilen bir maddenin üretiminde kullanılıyor. Bu se-tleşme problemleri olanlara yardımcı oluyor. Ci-n- sel hormonları uyarıyor. S-prm üretimini teşvik ediyor. Kalp Sağlığına Faydalı Yüksek tansiyondan müzdarip olanlar için mükemmel bir çözümdür.

Zengin magnezyum içeriği ile kalp fonksiyonun sağlıklı işleyişini sağlar. Kalp sağlığını koruyan amino asitler ihtiva eder. Böbrek Taşlarını Temizliyor Karpuz çekirdeğinden uygulanan çay idrar sökücü tesiriyle böbrekleri ve mesaneyi temizliyor. Kum ve taşları bedenden atıyor. Yaşlanma Karşıtı Özelliği Bulunuyor Cilt için kusursuz bir antioksidan kaynağıdır. Antioksidanlar ciltteki hücreleri yeniler.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.