Dicle Haber Ajansı

Özge Nur Tekin

Özge Nur Tekin
302
20 Haziran 2023 - 0:44

Ankara’nın Keçiören ilçesinde, Özge Nur Tekin’in (30) ‘cin çıkarma’ seansında yaşananlar tam manasıyla akıllara durgunluk verdi.
Çünkü oluşturulanlar daha evvelce duymadığınız şekildeydi.
Kadın ise malesef yasama veda etti
Peki ne oldu neler yaşadnı Özge Nur Tekin, kurban kesimi esnasında basenedığı gerekçesiyle kaldırıldığı Yenimahalle Onkoloji Hastanesi’nde 8 Mart 2021’de hayatını kaybetti. Olayla alakalı başlatılan tahkîkat kapsamında gözaltına alınan Tekin’in eşi Selçuk Tekin, psikolojik problemleri namacıylaiyle eşine sözde ‘cinci hoca’ Erdal Kaya’nın yönlendirmesi ile ‘Cin Çıkarma seansı’ düzenlediklerini ve eşinin sırtına 100 kez oklava ile vurduğunu, sonrasında da hacamat yaptırdıklarını söyledi. Tekin, bir gün sonra kurban kesimi esnasında fenalaşan eşini, kaldırdıkları hastanede kaybettiklerini aktardı. Alınan ifadeler tarafında genç bayanın eşi Selçuk Tekin, babası Cemal Efe, annesi Hatun Efe, eşinin annesi Zöhre Tekin, hacamat yapan Sevim Özbaş ile sözde ‘cinci hoca’ Erdal Kaya gözaltına alındı.

MAHKEMEDEN KARAR

Adli kontrolle serbest bırakılan 6 sanığın, Ankara 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘kasten yaralama neticesinda ölüme namacıyla olma’ ve ‘bu suça iştirak etme’ suçlarından 12 senedan 18 seneye kadar hapis istemiyle yargılandığı davada karar çıktı. Savcı evvelceki celse verilen mütalaasını tekrarlayarak, sanıklar Erdal Kaya ile Selçuk Tekin’in, ‘kasten yaralama neticesi ölüme namacıyla olma’ suçundan 13,5 senedan 22,5 seneye kadar hapisle; sanıklar Zöhre Tekin, Cemal Efe ile Hatun Efe’nin, ‘suçu yetki sahibi makamlara bildirmemek’ suçundan 1 seneye kadar hapisle cezalandırılmalarını; oluşturulan hacamat ile Tekin’in ölümü arasında illiyet bağı bulunduğuna dair net kanıt bulunmadığı gerekçesiyle de sanık Sevim Özbaş’ın beraatına karar verilmesini talep etti.

Mahkeme kurulu sanıklar Selçuk Tekin ile Erdal Kaya’ya, ‘kasten yaralama neticesi ölüme namacıyla olma’ suçundan 10 sene 5’er ay hapis cezası verirken, sanıklar Zöhre Tekin, Hatun Efe, Cemal Efe ile Sevim Özbaş’ın ise beraatlarına karar verildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.