Dicle Haber Ajansı

Profesörden korkutan Marmara u’yarısı.

Profesörden korkutan Marmara u’yarısı.
268
28 Haziran 2023 - 10:31

Deprem uzmanı profesörden korkutan Marmara uyarısı. Aklı başında olan evini bırakıp gitsin!
İTÜ Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Cenk Yaltırak’tan korkutan deprem uyarısı geldi. Prof. Yaltırak; “Aklı başında olan Marmara’dan gitsin. Ne mal bıraksın, ne mülk bıraksın, hepsinin değeri varken hepsini sarsın gitsin” ifadelerini kullandı…

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Belediye,”Geçmişten Geleceğe Marmara Depremleri” konulu konferans düzenlendi.

Konferansta konuşan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Cenk Yaltırak önemli uyarılarda bulundu “AKLI BAŞINDA OLAN MARMARA’DAN GİTSİN”

Depreme karşı önlem ve tedbir almazsanız Marmara’yı ve evlerinizi bırakıp gidin diyen Prof. Dr. Yaltırak, “Geliyoruz bakıyoruz salon bomboş. Yani ölüme razıyız. Razı geliyoruz. İşin kötü yanı doktor da razı geliyor. Doktorda bizi masada bıraktı. O zaman başka bir çare yolu öneriyorum, aklı başında olan Marmara’dan gitsin. Ne mal bıraksın, ne mülk bıraksın, hepsinin değeri varken hepsini sarsın gitsin. Kendisi için, ailesi için çocukları için. Yok ben buradan gidemem, bunların hepsi hikaye. Nasıl kanser olduğunuzda kemoterapiyi alma zorunda hissediyorsanız kendinizi bu da öyle bir şey. Kötü bir şey ama gerçek yani. Onun için gerçekten kaçmayınyüzleşin gerçekle. Tedbirler alın, önlemler alın. Yenileyeceksiniz, yenileyemiyorsanız bırakın gidin. Ölmeyin. Tabut almadı ya ev aldık. Kirada oturanlar hiç oturmasın. Nem olmuşsa, sütunlara su almışsa, en alt katlar nem almışsa, karnabahar gibi olmuşsa duvarlarınız oturmayın yani. Bina içeriden çürümüştür yani. Çaresiz değilsiniz, asıl çaresizliği kendiniz yapıyorsunuz. Tedbir alın bilimi doğru takip edin” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.