Dicle Haber Ajansı

Şenyaşar ailesi: Urfa halkı her şeyin tanığıdır

Şenyaşar ailesi: Urfa halkı her şeyin tanığıdır
340
22 Mayıs 2022 - 10:34

Adalet Nöbeti’ni 440’ıncı gününde kesintisiz sürdüren Şenyaşar ailesi, katliamın yaşandığı hastane kamera kayıtlarının çalınması ile ilgili “Siyasi güç kullanarak hastane kamera kayıtlarına el koyabilirsiniz. Urfa halkı her şeyin tanığıdır” mesajı paylaştı.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 440’ıncı gününde sürüyor. Anne ve oğlu, hafta sonu olması nedeniyle Adliye’nin kapalı olmasından kaynaklı nöbeti Suruç ilçesinde bulunan evlerinde sürdürüyor.

Aile sanal medya hesabından, 14 Haziran 2018 tarihinde katliamın yaşandığı Suruç Devlet Hastanesi’nde güvenlik kamera kayıtlarının çalınması ile ilgili “Hukuk ve adalet siyasi çıkarlar uğruna feda edilmemelidir. Siyasi güç kullanarak hastane kamera kayıtlarına el koyabilirsiniz. Urfa halkı her şeyin tanığıdır” mesajı paylaştı.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.