Dicle Haber Ajansı

Sezen Aksu`dan Mahsa Amini aciklamasi

Sezen Aksu`dan  Mahsa Amini aciklamasi
384
29 Eylül 2022 - 12:43

Sezen Aksu: Mahsa Amini ve özgürleşme mücadelesi veren tüm İran ve dünya kadınlarının cesareti önünde saygıyla eğiliyorum

Sanatçı Sezen Aksu, İran’da Mahsa (Jina) Amini’nin ahlak polisi tarafından katledilmesinin ardından gösteri yapan kadınlara ” Mahsa Amini ve özgürleşme mücadelesi veren tüm İran ve dünya kadınlarının cesareti önünde saygıyla eğiliyorum” sözleriyle destek verdi.

Web sayfasından açıklama yapan Sezen Aksu şöyle dedi: “Uzun zamandır karmakarışık duygu ve düşüncelerle olup biteni izliyorum, acaba diyorum bu ataerkil erkek terazisinde eşitlenebilmek için daha kaç ton acı lazım? Özgürlük kaç ölüm ister? Kaç kadın, kaç evlat, kaç kavga, kaç savaş, kaç işkence, kaç cehennem ister?
İranlı kadınlar bu kederli geçmişin örtüsünü yırttılar, yanlarına iyi insanları aldılar, ateşin üstüne üstüne yürüyorlar. Genç yaşta hayatı elinden alınan Mahsa Amini ve özgürleşme mücadelesi veren tüm İran ve dünya kadınlarının cesareti önünde saygıyla eğiliyorum… Acınız acım, mücadeleniz mücadelemdir.”

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.