Dicle Haber Ajansı

Asgari ücrete

Asgari ücrete
253
28 Mayıs 2022 - 10:44

AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, asgari ücrete ara zam hakkında açıklamalarda bulundu. Kandemir, “İlgili bakanlarımız konuyla ilgili çalışmalarını yapıyorlar” yanıtını verdi.Enflasyonun yüzde 69.97’ye dayanmasının ardından akaryakıttan gıdaya kadar birçok sektörde fiyatlar artmaya devam ediyor.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ise konuya ilişkin NTV canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Kandemir, yüksek enflasyona ilişkin “Dünyada yaşanan bir kriz var pandemi sonrası dünyasında yanı başımızda devam etmekte olan bir savaş var. Dünyada hemen hemen bütün ülkeler enflasyonla mücadele etme gayreti içerisindeler. Hükümetimiz ciddi adımlar atıyor atmaya devam ediyor. Vatandaşımız bunun Türkiye’nin müstakil meselesi olmadığını görüyor. İstikrarlı hükümetin bu sorunların üstesinden gelebileceğini de görüyor” dedi.

ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ?
Öte yandan yüksek enflasyonla mücadelelerine devam edeceklerini belirten Kandemir, “Attığımız adımların etkisini de görüyoruz sokakta. Sonbahardan itibaren enflasyonda hissedilir bir düşüş de olacak. Yaz süresi içerisinde de bunu hissedeceğiz. Çarşıda pazarda kademeli bir şekilde göreceğiz ki fiyatlarda iyileşme olacak” dedi.Asgari ücrette ara zamla alakalı olarak “Milletimizin sokakta vatandaşımızın derdi bizim derdimiz. Orada bir problem varsa o problem bizim problemimiz” dedi ve şöyle devam etti:İlgili bakanlarımız konuyla ilgili çalışmalarını yapıyorlar

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.