Dicle Haber Ajansı

Başak Demirtaş’ın adını kullanarak

Başak Demirtaş’ın adını kullanarak
322
23 Ocak 2023 - 0:01

Başak Demirtaş’ın adını kullanarak cezaevini arayan kadın hakkında ‘kovuşturmaya yer yok’ kararı verildi
Tutuklu Kürt siyasetçi, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’ni Başak Demirtaş’ın ismini kullanarak arayan ve kızlarının trafik kazasında ağır yaralandığını söyleyen Şükran Pardeli’nin talimat yolu ile ifadesi alındı.

Pardeli, “Hattı ben kullanmaktayım. Ancak ben Edirne Cezaevi’ni hiç aramadım. Evde annem ve çocuğumla birlikte yaşamaktayım. Edirne Cezaevi’ni kimin aradığına dair bir fikrim de yoktur. Benim Selahattin Demirtaş’la hiç ilgim yoktur. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Bu hususta söyleyeceklerim bundan ibarettir” şeklinde beyanda bulundu.

Soruşturmayı yürüten Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, Pardeli hakkında, “Kişilerin huzur ve sükununu bozma suçu yönünden yapılan değerlendirmede, “Eylemlerinin bir kez yapılmasının yeterli olmadığı, eylemin ısrarla tekrarlanması” koşulunu öne sürerken, eylemin sırf kişilerin huzur ve sükununu bozma saiki ile işlenmediğini öne sürdü. Cumhuriyet Savcısı Yusuf Şahan Kırca, tüm bu nedenlerle Pardel hakkında, “kovuşturmaya yer olmadığı” kararı verdi.

NE OLMUŞTU?
Erzurum’da yaşayan ve kendisini sosyal medyada “siyasetçi” olarak tanıtan Şükran Pardeli isimli bir kadın, 31 Ekim 2022 tarihinde Edirne F Tipi Cezaevi’ni arayarak ağlamaklı ve telaşlı bir sesle Başak Demirtaş olduğunu iddia ederek Selahattin Demirtaş’la görüşmek istediğini söylemiş, bu yalanla panik yaşanmasına neden olmuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.