Dicle Haber Ajansı

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ YANITLADI!

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ YANITLADI!
495
31 Mart 2022 - 22:32

Son dönemde popülerliğini artıran kripto paralarla ilgili merak edilen soruya Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yanıt verdi. Erbaş “Kripto para caiz mi?” sorusuna, “Güvenilir olmadığı ve istismara açık olduğu için caiz diyemeyiz” dedi.

Dünya genelinde büyük yükselişe geçen kripto paralarla ilgili uzun süredir tartışılan konulardan birisi de dinen caiz olup olmadığıydı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş katıldığı bir televizyon programında kripto paralarla ilgili açıklamalarda bulundu.

 

KRİPTO PARALAR CAİZ Mİ?
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, kripto paraların caiz olup olmadığına ilişkin soruya, “Güvenilir olmadığı ve istismara açık olduğu için caiz diyemeyiz” dedi.

Erbaş, “Din İşleri Yüksek Kurulumuz, insanları istismar etme ihtimalinin yüksek olması münasebetiyle şu anda kullanımının caiz olmadığını düşünüyor. Soranlara bu şekilde cevap veriliyor. Belli şartları var o süreç takip ediliyor. Şu an itibariyle insanların birbirlerine rahat ve güvenli şekilde kripto parayı kullanma ortamı oluşmaması nedeniyle, insanların insanlara zarar verme ihtimalinin henüz ortadan kalkmaması sebebiyle şu an caizdir denilemiyor. Şu an takip ediliyor” diye konuştu.”TEZ KONUSU OLARAK VERDİK”
Ali Erbaş konuyla ilgili şöyle devam etti:

“Bunu biz bir uzman yardımcısı arkadaşımıza tez konusu olarak verdik. Bir hocamız tez olarak bunu hazırlıyor. Tez bittikten sonra da tekrar görüşeceğiz. Ama şu an itibariyle kripto paralar için caizdir değildir diyemiyoruz.”

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.