Dicle Haber Ajansı

Erdoğan Resti çekti

Erdoğan Resti çekti
522
21 Haziran 2022 - 10:09

Erdoğan ipleri kopardı: “Bundan daha açık bir rest olamaz” Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrasında Yunanistan ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Bundan daha açık bir rest olamaz. Yunanistan bundan sonra başının çaresine baksın” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in Türkiye aleyhindeki sözlerine karşı daha önce “Benim için Miçotakis diye biri yok” diyen Erdoğan, gazetecilerin yaşanan gerilim hakkındaki soruya net cevap verdi.

Yunanistan ile tamamen ipleri koparan Erdoğan, “Yunanistan bundan sonra başının çaresine baksın” dedi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar… (Yunanistan ile yaşanan gerilim) Özellikle sürece yönelik tepkilerimi ortaya koydum ve dürüst siyasetçi karşımda olmadığı sürece bunlarla bir daha görüşmeyeceğimi ve Yunanistan’la toplantılarımızı bitirdiğimizi söyledim. Bu ne demektir, herhalde bundan daha açık bir rest olamaz. Yunanistan bundan sonra başının çaresine baksın.

Enerji ve İklim Konulu Büyük Ekonomiler Forumu) Yaklaşık 3’er dakikalık tebliğlerimiz olacak ve iklim, çevre konusunda neler yapmayı planladığımızı video konferans aracılığıyla anlatacağız.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın Türkiye ziyareti) Arkadaşlar çarşamba günü veliaht prens bu ziyareti gerçekleştiriyor. İnşallah Ankara’da biz de kendilerini kabul edeceğiz. Gerek ikili gerek heyetlerarası görüşmelerimizi yapacağız. Türkiye-Suudi Arabistan ilişkilerini nerelere taşıyabiliriz bunları değerlendirme fırsatı bulacağız. Bu bir resmi ziyarettir, bu resmi ziyaretle biz de resmi kabulümüzü yapacağız.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.