Dicle Haber Ajansı

Kadın cinayetini önlemek istedi, öldürüldü

Kadın cinayetini önlemek istedi, öldürüldü
415
30 Haziran 2022 - 12:15

Tolga Kılıç, aynı fabrikada çalıştığı Cansu Y.’yi ayrılma aşamasındaki eşi Durmuş Y.’nin saldırısından korumak istediği sırada eşinin gözleri önünde bıçaklanarak öldürüldü.

Adana’da gece yarısından sonra bir cinayet işlendi. Hedef yine bir kadındı. Yine bir adam, ayrılma aşamasında olduğu kadını öldürmek üzere çalıştığı yere gitti.

Cansu Y., Sarıçam’da Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir tekstil atölyesinde çalışıyordu. Durmuş Y., gece 02.00 sıralarında atölyeyi bastı.

Elindeki bıçakla atölye içinde bağırıp çağırmaya başladı. Bu sırada Cansu Y.’nin mesai arkadaşları Tolga Kılıç ve Veli Kaya, araya girerek adamı engellemek istedi.

Bu sırada saklanan Cansu Y. telefonundan Kadına Destek Uygulaması (KADES) butonuna bastı.

Ancak Durmuş Y., bıçağını savurmaya başladı. Polis yetişemeden, Tolga Kılıç karnından Veli Kaya boynundan bir darbe aldı. İki kişiyi yaralayan Durmuş Y. otomobiliyle kaçtı.

112 Acil Çağrı Merkezi ve polis ekipleri olay yerine sevk edildi. Tolga Kılıç ve Veli Kaya ambulans ile Adana Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı.

Makbule Kılıç, aynı atölyede çalıştığı eşinin gözleri önünde bıçaklanması üzerine bir süre şok geçirdi.

TESLİM OLDU

Durumu ağır olan Tolga Kılıç, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Hastanede ayakta tedavi edilen Kaya ise taburcu edildi.

Durmuş Y., bir süre sonra polise teslim oldu. Cansu Y. ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Cinayet şüphelisini gözaltına alan polis, soruşturmaya devam ediyor. (DHA)

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.