Dicle Haber Ajansı

Kılıçdaroğlu: Sandığa gidin ve Türkiye’nin kaderini değiştirin

Kılıçdaroğlu: Sandığa gidin ve Türkiye’nin kaderini değiştirin
320
12 Kasım 2022 - 23:52

Adana’da toplu açılış ve temel atma törenine İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ile birlikte katılan CHP lideri Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada herkese sandığa gidip oy kullanması çağrısında bulundu, “Oy kullandığınız zaman Türkiye’de Cumhuriyet tarihine altın harflerle bir sonucu yazdıracaksınız, hep beraber Türkiye’ye demokrasiyi getireceksiniz” dedi.

Çukurova Belediyesi önünde düzenlenen toplu açılış ve temel atma törenine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bazı CHP genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri ile partililer ve davetliler katıldı.

“HER BİR OYUNUZUN DEMOKRASİ AÇISINDAN ÇOK AMA ÇOK BÜYÜK YARARI VAR”

CHP Lideri Kılıçdaroğlu yaptığı kısa konuşmada herkese sandığa gidip oy kullanma çağrısında bulunarak şunları söyledi:

* “Sizden sadece bir şey istiyorum, sadece bir şey. Sandığa gideceksiniz, sandık gelecek oy kullanacaksınız. ‘Bugün gitmesem de olur, oy kullanmasam da olur.’ sakın demeyin. Sandığa gidin, oyunuzu kullanın. Her bir oyunuzun demokrasi açısından çok ama çok büyük yararı var.

* Oy kullandığınız zaman demokrasi, güzellik, kadın erkek eşitliği, temiz bir çevre, güçler ayrılığı ilkesi gelecek. Oy kullandığınız zaman özgürce tweet atabileceksiniz. Oy kullandığınız zaman özgürce eleştirebileceksiniz ve oy kullandığınız zaman Türkiye’de Cumhuriyet tarihine altın harflerle bir sonucu yazdıracaksınız, hep beraber Türkiye’ye demokrasiyi getireceksiniz.

* O nedenle sakın ola ki seçim sırasında ‘Yahu bu sefer de gitmeyeyim, oy kullanmayayım.’ demeyin. Sandığa gidin ve Türkiye’nin kaderini değiştirin.”

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in konuşma yapmadığı törende Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, törenin ardından Kılıçdaroğlu ve Akşener’e Atatürk portresi hediye etti. Daha sonra topluca hizmete açılan tesisler için kurdele kesildi, butona basılarak bazı tesislerin de temeli atıldı.

AKŞENER VE KILIÇDAROĞLU NİKAHIN ŞAHİDİ OLDU

Akşener ve Kılıçdaroğlu akşam saatlerinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın oğlu Mert Karalar ile Betül Özen’in düğününe katıldı. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş da düğüne katılan isimler arasındaydı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte Mert Karalar ve Betül Özen çiftinin nikah şahitliğini yaptı.

“ÇOCUK SAYISINA KARIŞMIYORUM, SİZ KARAR VERİN”

Törendeki ilk konuşmayı yapan Akşener, aile cüzdanını CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun vermesini istedi. Genç çifte, “İki anneniz iki babanız oldu” diyen Akşener, “İnşallah ülkemize hayırlı evlatlar yetiştirirsiniz ama ben sayısına karışmıyorum, siz kendiniz karar verin” diye ekledi. Akşener’in bu sözleri salondan alkış aldı.

“BARIŞMAYI ASLA İHMAL ETMEYİN”

Aile cüzdanını Akşener’den teslim alan Kılıçdaroğlu, “Bu gece burada olmaktan son derece mutluyum… Güzel çocuklarınız olsun. O güzel çocuklarınız çağdaş uygarlığı yakalamak için mücadele etsin. Ama arada bir kavga edeceksiniz, sakın unutmayın, barışmayı asla ihmal etmeyin” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Aile cüzdanını evin gerçek patronuna yani hanıma takdim edeceğiz” diyerek aile cüzdanını Betül Özen’e verdi.

Bursa’dan sonra Adana’daki ziyaretlerini tamamlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya paylaşımında, “Güne Bursa’da başladık, Adana’da tamamladık. Ülkemizde yaşanan tüm sorunları biliyoruz… Sözümüz var; nerede ve hangi alanda adaletsizlik varsa, adaletsizliğe karşı ne pahasına olursa olsun hep birlikte mücadele edeceğiz ve bu güzel ülkemizin her alanında adaleti sağlayacağız!” ifadelerine yer verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.