Nasreddin Hocanın bir gün

Nasreddin Hocanın bir gün

Nasreddin Hocanın bir gün karısı ölmüş.Bir ay sonra kocası ölmüş dul bir kadınla evlenmiş.Evlendiği kadın Hoca ya sürekli eski kocasını anlatıyormuş.Yine bir gün yatakta kocasını anlatıyordu.”İşte benim kocam şöyle yapardı, böyle yapardı” diye.Hoca sinirlenmiş ve Nasreddin Hocanın bir gün karısı ö-lm-üş.Bir ay sonra kocası öl-mü-ş dul bir kadınla evlenmiş.Evlendiği kadın Hoca ya sürekli eski kocasını anlatıyormuş.Yine bir gün yatakta kocasını anlatıyordu.”İşte benim kocam şöyle yapardı, böyle yapardı” diye.Hoca sinirlenmiş ve kadına bir tekme atmış kadın yere düşmüş.Kadın sormuş: -Aman hoca niye attın beni yataktan? Hocanında cevabı hazır: -Eeee yatakta bi sen yatıyosun bi ben bide eski kocan.Ü.çümüz sığamadık sende düştün.

Bonus Fıkra

Dilencilik
Muhi ile Maho İstanbul’a dilencilik yapmak için gelmiş iki arkadaş, şehrin farklı yerlerinde dileniyorlar, Muhi günde 8 – 9 lirayı zor toplarken Maho her gün 10 liralık kağıt paralarla dolu bir bavul ile dönüyor evine

– “Nasıl yapıyorsun?” diye merak ediyor Muhi, “Biz üç kuruşu zor toplarken?”

– “Dileniş sloganın yanlış” diye cevap veriyor Maho

– “İşsizim, karım ve 6 çocuğum var. Bi sadaka lütfen’ diyorsun Olur mu?”

Yanlış burda ” “Peki sen nasıl dileniyorsun?”

‘Ağabey’ diyorum, Vallah memlekete dönecem 10 liram eksik!”

Bonus Fıkra

Yamazan
Adamın biri yolda bir çocuk görmüş. Adını sormuş. Çocuk tam adını söyleyecekken:

– “Dur dur!” demiş adam. “Ben tahmin edeyim senin adını. Sen sadece baş harfini söyle.”

Çocuk “Y” demiş. Adam başlamış saymaya.

“Yunus” Çocuk kafa sallamış “Yakup” “Yılmaz” Çocuk kafa sallamış… “Yusuf” Çocuk yine sallamış kafa sallamış. Adam sinirlenmiş. Başlamış kız isimlerini saymaya.

“Yeliz?” Çocuk kafa sallamış. “Yeşim?” Çocuk kafa sallamış. En sonunda kızan adam.

-Ne yahu senin ismin?

Çocuk cevap vermiş:

-Yamazan amca.,3

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.