Dicle Haber Ajansı

Otobüsteki kadının fotoğrafını çekince yolcular tarafından yakalandı

Otobüsteki kadının fotoğrafını çekince yolcular tarafından yakalandı
380
07 Haziran 2022 - 2:16

İstanbul’da bir otobüs içerisindeki kadının fotoğrafını çeken şüpheli gözaltına alındı. Hakkında “Özel Hayatın Gizliliği İhlal” suçundan işlem başlatılan şahısın görüntülerde “Kaçmam ben. Mühendisim, 2 çocuk babasıyım, özür dilerim” diyerek kendini savunduğu görüldü.

Kadıköy-Ataşehir istikametinde seyreden bir İETT otobüsünde sabah 07.00’de bir kişi, kadın yolcunun gizlice fotoğrafını çekti. Fotoğraf çekildiğini fark eden yolcular, duruma müdahale etti.

Yolculardan biri fotoğraf çeken kişiyi yakalarken, başka bir yolcuda o anları kameraya kaydetti. Şüphelinin telefonunu kontrol eden bir yolcu, genç kadının fotoğrafının çekildiğini görünce durum polise bildirildi. Acıbadem Köprüsü üzerinde durdurulan otobüsteki şüpheli gözaltına alındı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Yakalanan şüpheli emniyete götürülürken, otobüste yaşanan olay başka bir kişi tarafından kaydedildi. Sosyal medyada yayınlanan o görüntü, kısa sürede gündem oldu. Görüntülerde şüphelinin başka bir yolcu tarafından yakalandığı görülüyor. Başka bir kişinin kaydettiği görüntülerde şüphelinin telefonunda, genç kızın fotoğrafının bulunduğu görülüyor.

“BEN KAÇMAM MÜHENDİSİM”

Fotoğrafının çekilmesi üzerine genç kızın sinir krizi geçirdiği anlar da yine görüntülere yansıyor. Tacizle suçlanan şahıs ise “Kaçmam ben. Mühendisim, 2 çocuk babasıyım, özür dilerim” diyerek kendini savundu.

Yakalanan 45 yaşındaki şüpheli emniyete götürülürken, hakkında “Özel hayatın gizliliğini ihlal” suçundan işlem yapıldığı belirtildi.

“TELEFONUM BOZUK OLDUĞU İÇİN KENDİ KENDİNE FOTOĞRAF ÇEKİYOR”

Şüpheli Muhsin B.’nin emniyetteki ifadesinde Üsküdar’dan Ataşehir’e doğru seyir halinde olan 16M kodlu İETT otobüsünde olduğunu söyledi. Cep telefonunun 10 gündür bozuk olduğunu kaydeden şüpheli Muhsin B. “Telefonum bozuk olduğu için tamirciye götürüyordum. Telefonum bozuk olduğu için ara ara kendi kendine fotoğraf çeker, mesajlar atar. Bu tamamen benim dışımda gerçekleşen olaydır” ifadelerini kullandı.

MAĞDUR KADININ AVUKAT OLDUĞU İDDİASI

Arka koltukta oturan yolcu Serdar Ş.’nin birden kendisine “Seni sapık kadının fotoğrafını çektin” diyerek bağırmaya başladığını iddia eden şüpheli Muhsin B. fotoğrafını çektiği kadın E.A.’nın ise kendisine “Ben avukatım seni sapık” diye bağırdığını öne sürdü.

E.A.’nın omzuna vurduğunu da iddia eden şüpheli ifadesini şöyle sürdürdü:

* “Kendisine fotoğrafı benim çekmediğimi, hatta fotoğrafın çekildiğinden haberim bile olmadığını söyledim. Yanımda olan poşetlerin yere düşmesiyle hareket etmiştim, telefonum bu esnada fotoğraf çekmiş olabilir, hatta ara ara telefonumun benim dışımda fotoğraflar çektiğini söyledim. Şahıslar daha sonra polisi aradı”

Mühendis olduğunu ve bir önceki gün 24 saat mesai yaptığını iddia eden şüpheli Muhsin B. “Bu yüzden uyuklar vaziyette ve aşırı yorgundum. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum” dedi.

TUTUKLAMA TALEBİYLE HAKİMLİĞE SEVK EDİLDİ

Emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirilen şüpheli Muhsin B. burada savcıya ifade verdi. Savcılık ifadesinin ardından şüpheliyi “Özel hayatın gizliliğini ihlal etme” suçundan tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti.

BAŞKA KADINLARA AİT FOTOĞRAFLARIN OLMADIĞINI SÖYLEDİ

Muhsin B. hakimlikteki sorgusunda mühendis olarak yoğun olarak çalıştığını, normalde kendi otomobilini kullandığını fakat olay günü otobüse bindiğini kaydetti. Şüpheli telefonun bozuk olduğunu, telefondaki fotoğrafları kendisinin çekmediğini ve telefonunda başka kadınlara ait fotoğraflar olmadığını söyledi. 2 çocuğu olduğunu söyleyen Muhsin B. üzerine atılı suçlamayı kabul etmedi.

ADLİ KONTROLLE SERBEST BIRAKILDI

Hakimlik, şüpheli hakkında istenen tutuklama talebini kaçma şüphesi olmadığı ve suçun ön görülen ceza miktarını göz önüne alarak reddetti. Hakimlik şüpheli hakkında 4 ay süreyle haftada 2 gün imza şeklindeki adli kontrol tedbiri uyguladı. Hakimlik ayrıca şüphelinin müşteki E.A.’nın evine 200 metreden fazla yaklaşmaması şeklindeki adli kontrol tedbirini uyguladı. Şüpheli Muhsin B. bu iki adli kontrol tedbiriyle birlikte serbest bırakıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.