Dicle Haber Ajansı

Şehit Enes Özgül’ün son isteği yerine getirildi.

Şehit Enes Özgül’ün son isteği yerine getirildi.
461
06 Temmuz 2022 - 4:12

Yetim şehidin son isteği yürek burktu

Pençe-Kilit operasyonunda şehit olan Uzman Çavuş Enes Özgül’ün şehit olmadan önce öğretmeni olduğu belirtilen bir tanıdığına vasiyette bulunduğu ortaya çıktı. Yetim şehidin son isteği yürek burktu
Pençe-Kilit operasyon bölgesinde 21 Haziran tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan ve 3 gün sonra şehit olan Piyade Uzman Çavuş Enes Özgül’ün, yetim olduğu ve Isparta Çocuk Esirgeme Yurdu’nda büyüyüp asker olduğu ortaya çıktı.

ADIM ÇOCUK ESİRGEME KURUMUNA VERİLSİN

Özgül’e ait olduğu belirtilen ve öğretmenine yazdığı, “Ömer hocam, kritik bir operasyona girecem. Pençe Kilitde. Sizden istirhamım şudur. Eğer, şehit olursam adım ve soyadım bir çocuk esirgeme kuruluşuna verilsin hocam. Orada büyüyen çocuk şehit olma hayaliyle büyüsün. Sizleri hep sevdim hoca. Her zaman sevmeye de devam edeceğim. Hepiniz hakkınızı helal edin” mesajı sosyal medyada büyük etkileşim aldı.

“ŞEHİT OLURSAM BU FOTOĞRAFLA DUYURULSUN”

Şehit Uzman Çavuş Enes Özgül’ün sosyal medyaya yansıyan bu son isteğinin yanı sıra, 15 Ekim 2019’da ise bir silah arkadaşına üniformalı fotoğrafın göndererek, “Şehit olursam bu fotoğrafla duyurulsun” isteğinde bulunduğu şeklinde paylaşımlar yapıldı.

Özgül’ün büyüdüğü Isparta Çocuk Yuvası’nın bağlı olduğu Isparta Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabında ise şehidin üniformalı bir fotoğrafı, “Vatan sınırımızı koruyan kurum çocuklarımızdan Uzman Çavuş Enes ÖZGÜL… Allah yar ve yardımcıları olsun inşallah” şeklindeki bir yorumla paylaştıkları görüldü.

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Enes Özgül’ün adı, yetiştiği Isparta Çocuk Destek Merkezine verildi

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.