Dicle Haber Ajansı

Türk-Rus Ortak Gözlem Merkezi Dağlık Karabağ’da faaliyetini sürdürüyor

Azerbaycan tarafından Ermenistan işgalinden kurtarılan Dağlık Karabağ’da ateşkesin gözlemlenmesi için kurulan Türk-Rus Ortak Gözlem Merkezi faaliyetini sürdürüyor. Merkezde görevli Türk ve Rus askerleri ateşkese uyulup uyulmadığını gözlemliyor.

Türk-Rus Ortak Gözlem Merkezi Dağlık Karabağ’da faaliyetini sürdürüyor
300
06 Şubat 2021 - 4:00

Azerbaycan’ın Ağdam ilinde bulunan Türk ve Rus askerlerinin görev yaptığı Ortak Merkez faaliyetlerini sürdürüyor. Güvenliği Azerbaycan Ordusu tarafından sağlanan Türk-Rus Ortak Gözlem Merkezi Ağdam ilinin Merzili köyüne yakın bir alanda yaklaşık 4 hektarlık arazide inşa edildi ve 65 modüler odadan oluşuyor. Rus ve Türk askerlerinin görev yaptığı ortak merkezde, insansız hava araçlarını kullanan askerler dahil her iki tarafta 60 askeri personel yer alıyor.Merkezde görevli Türk askerlerden Albay Ali Karakaş, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Dağlık Karabağ bölgesindeki tüm çatışmaları sonlandırmak, ateşkesi kontrol etmek olduğunu söyleyerek, “Türkiye-Rusya Ortak Merkezi, ateşkesin ve tüm çalışmaların kontrolünü gerçekleştiriliyor. İhlal edilen bütün eylemlerin kontrolüne ilişkin verilerin toplanması, birleştirilmesi ve doğrulanmasını sağlanıyor. Gözlem yapmak, insansız hava araçlarını uçurmak ve diğer kaynaklardan alınan verileri değerlendirmek suretiyle ateşkes ihlalleri kayda alınıyor. Diğer olaylarla ilgili şikayetler, konular ve sorunlar inceleyerek ateşkes ihlallerini önlemeye yönelik tüm net tedbirler alınıyor” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

İstanbul masaj salonları İzmir masaj salonları Ankara masaj salonları Antalya masaj salonları Balıkesir masaj salonları Bursa masaj salonları Konya masaj salonları Hatay masaj salonları Diyarbakır masaj salonları Çanakkale masaj salonları Tekirdağ masaj salonları Antalya masaj salonları Ankara masaj salonları Samsun masaj salonları Bursa masaj salonları Konya masaj salonları Balıkesir masaj salonları