Dicle Haber Ajansı

Ukrayna’dan Türkiye ve BM’ye çağrı

Ukrayna’dan Türkiye ve BM’ye çağrı
265
24 Temmuz 2022 - 1:36

Ukrayna ve Rusya heyetleri ile birlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile BM Genel Sekreteri Guterres’in katıldığı Tahıl Sevkiyatı Anlaşması dün imzalandı. Bugün konuyla ilgili Ukrayna’dan açıklama geldi.

Rusya’nın Ukrayna işgaliyle dünya genelini etkileyen gıda krizini hafifletmesi beklenen Tahıl Sevkiyatı Anlaşması imza töreni Birleşmiş Milletler, Türkiye, Rusya ve Ukrayna’dan yetkililerin katılımıyla dün İstanbul’da gerçekleşti.

Türkiye’nin arabuluculuğunda dün Rus ve Ukraynalı bakanlar tarafından imzalanan Ukrayna tahıl anlaşmasıyla ilgili Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

Ukrayna’dan yapılan açıklamada, Birleşmiş Milletler ve Türkiye, Rusya’nın Karadeniz’de tahıl koridorunun güvenli olarak açılması için yükümlülüklerini yerine getirmeye çağrıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

İstanbul masaj salonları İzmir masaj salonları Ankara masaj salonları Antalya masaj salonları Balıkesir masaj salonları Bursa masaj salonları Konya masaj salonları Hatay masaj salonları Diyarbakır masaj salonları Çanakkale masaj salonları Tekirdağ masaj salonları Antalya masaj salonları Ankara masaj salonları Samsun masaj salonları Bursa masaj salonları Konya masaj salonları Balıkesir masaj salonları