Dicle Haber Ajansı

Ucuz diye estetik operasyonu için Türkiye’ye geldiler, sonucu TV’de şikayet ettiler

Ucuz diye estetik operasyonu için Türkiye’ye geldiler, sonucu TV’de şikayet ettiler
432
26 Temmuz 2022 - 12:11

Dünyanın dört bir yanından estetik operasyonlar için Türkiye’yi tercih edenlerin sayısında ciddi artış yaşanıyor. Son olarak İngiltere’den Türkiye’ye gelen anne kız yaşadıklarını anlattı, Türkiye’yi şikayet etti.
Son dönemde özellikle Türk Lirası’nın dolar ve euro karşısında yaşadığı tarihi değer kaybı nedeniyle birçok ülkeden estetik operasyonlar için Türkiye’ye gelenlerin sayısında artış yaşandığı biliniyor.

Avrupa, Uzak Doğu, ABD, Kanada ve Arap ülkelerinden her yıl binlerce kişi diş operasyonu, saç ekimi, obezite ameliyatı, dolu, botoks ve diğer bir sürü estetik müdahale için Türkiye’yi tercih ediyor.

Bunlardan biri de İngiltere’nin Kent şehrinde yaşayan 60 yaşındaki Jacqui Wicks ve 36 yaşındaki kızı Tracy Visagie oldu. ITV’de canlı yayına katılan anne ve kız, Türkiye’de geçirdikleri operasyon sonrası başlarına gelenleri anlattı, şikayet etti.

Jacqui (pictured in hospital) explained an existing gall bladder scar on her t meant she should never have been allowed to have a tummy tuck in the first place
7 BİN STERLİN FARK

Tracey, Türkiye’de karın germe, meme dikleştirme, monsplasty ve yağ aldırma operasyonları geçirdiğini açıkladı. Tracey, operasyonlar için kendisinden İngiltere’de 13 bin sterlin istendiğini açıklarken, araştırmaları sonucu aynı operasyonları 5 bin 700 sterline Türkiye’de yapan bir klinik buldu.

Annesi Jacqui’den yaptırmayı planladığı operasyonlar için İngiltere’de 10 bin sterlin istenirken, Türkiye’de yalnızca 4 bin sterline yapılabileceği belirtildi.

Bunun üzerine anne, kız Türkiye’nin yolunu tuttu.

TV’DE ŞİKAYET ETTİLER

Yaşadıklarını ITV’de anlatan anne kız, 1 Nisan’da ameliyat olduklarını ancak verdikleri paranın karşılığını alamadıkları gibi sağlık sorunlarıyla boğuştuklarını söyledi.

Jacqui Wicks, 60, and Tracey Visagie, 36, both need corrective surgery after botched tummy tucks in Turkey
Tracey, “Bana genel anestezi verildiğinde bir şeylerin ters gittiğini anladım. Ancak artık çok geçti. Ayrıca cerrah, ameliyat masasındayken monsplasty ve liposuction’ı yapmamaya karar verdi” dedi. 36 yaşındaki kadın, doktorun bazı ameliyatları yapmayı ihmal ettiğini öne sürerken, bu durumda verdiği paranın karşılığını alamadığını savundu. Tracey, yalnızca maddi olarak değil, sağlık açısından da sorunlar yaşadığını belirtirken, göğsünde nekroz oluştuğunu ve hissizlik yaşadığını açıkladı.

Jacqui için ise işler daha da ciddiydi. 60 yaşındaki Jacqui, ‘Karnım boyunca çapraz olarak uzanan bir safra kesesi yaram var. İngiltere’ye döndüğümden beri iki operasyon geçirdim ancak düzelmedi. İçten dışa iyileşmesine yardımcı olmak için yaraya takılan bir vakum terapi makinem var ve bu çıktıktan sonra bir deri greftine ihtiyacım olacak” dedi.

‘TÜRKİYE’DE CERRAHLA GÖRÜŞMEDİK’

Anne ve kızı, kliniğin çevrimiçi incelemelerini ve başarılı prosedürlerin öncesi ve sonrası fotoğraflarını gösteren Instagram sayfasını kontrol ettikten sonra, güvenli ve saygın bir cerrah bulduklarını düşündüklerini belirtirken, Türkiye’ye uçmadan önce cerrahlarıyla görüşmediklerini de itiraf etti.

Jacqui’s scar (pictured) will take a long time to heal and she will need a skin graft once it has
Tracey sunuculara “Dil engeli nedeniyle bunun normal olduğunu düşündük” dedi. Annesi Jacqui, “Daha akıllı değildik” diye ekledi.

Anne ve kızı, İngiltere’ye döndükten ve benzer deneyimlere sahip diğer kadınlarla konuştuklarından beri, kliniği sosyal medya hesaplarındaki yalan görüntüleri kaldırmaya zorladıklarını söyledi.

Estetik cerrah Dr Veerle Rotsaert, Jacqui ve Tracey’in hikayelerini dinledikten sonra anne ve kızına büyük bir ameliyattan hemen sonra uçuş izni verilmesine değindi. Rotseart, “Uçamazsınız çünkü derin ven trombozu, kan pıhtılaşması ve pulmoner emboli açısından ciddi risk altındasınız.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları DHA (Dicle Haber Ajansi) kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.